معرفی

موسسه فرهنگی قرآن و عترت مشاوران ارم قرآن بنیان با پشتوانه قابل اتکاء علمی، پژوهشی و تجربه اجرایی با  دغدغه مندی بالایی در عرصه مشاوره و مسایل تربیتی ، اقدام به شناسایی و جذب متخصصین متعهد و متدین و پایبند به ارزش های اسلامی و انقلاب، از بدنه اساتید حوزوی و دانشگاهی با هدف ارائه خدمات تخصصی روانشناسی و مشاوره در سطوح مختلف تربیتی نموده است.

 از مهم ترین ظرفیت ها و اقدامات موسسه فرهنگی قرآن و عترت مشاوران  ارم قرآن بنیان می توان به : توانمند سازی و مهارت افزایی مشاوران با رویکرد تربیت معنوی، و برگزاری نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی و باز آموزی  با هدف اصلاح سبک زندگی و پیشگیری از آسیب های خانوادگی و اجتماعی در سرتاسر کشور اشاره کرد. بر همین اساس، تیم تخصصی موسسه مشاوران(ارم قرآن بنیان)،  همسو با اهداف، نیازها و استراتژی های متولیان برگزاری نمایشگاه بین المللی قران کریم، در بخش مشاوره های قران بنیان برای دومین سال متوالی اقدام به ارائه خدمات مشاوره ای در ساحت های مختلف نمود.

باتوجه به ماهیت مشاوره های قرآن بنیان، ملاک انتخاب و دعوت از متخصصین جهت حضور در غرفه مشاوره عبارت بود از: بهره مندی از دانش و تخصص آکادمیک، داشتن حسن شهرت و حسن سابقه کاری، تعهد ، اخلاق مداری و امانتداری، علاقمندی و دلسوزی نسبت به اهداف مجموعه، پایبندی به اصول شرعی و ارزش های اخلاقی و انقلاب اسلامی. لذا تلاش مجموعه بر این بود تا مشاوران علاوه بر احراز صلاحیت های اخلاقی از مدراک دانشگاهی (دکتری و ارشد) رشته های مشاوره و روان شناسی برخوردار باشند.