افتتاح «پلتفرم مجازی» مشاوره های قرآن بنیان ارم در ماه رمضان

چاوشیان از افتتاح «پلتفرم مجازی» مشاوره های قرآن بنیان درماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: زیرساخت های لازم برای افتتاح اولین و جامع ترین شبکه مجازی مشاوران قرآن بنیان ارم فراهم شده و در ماه رمضان فعالیت خود را آغاز می کند.

به گزارش خبرگزاری بسیج،«سید محمد حسین چاوشیان» رییس موسسه خاتم و مدیر بخش مشاوره های قرآن بنیان سی ام نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در نشست توجیهی این بخش در سالن جلسات معاونت قرآن و عترت گفت: مشاوره های قرآن بنیان نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با یک ساز و کار ویژه ای از سال گذشته آغاز شد. این غرفه سال گذشته برای نخستین بار در حوزه های مختلف تربیتی، حقوقی، زوجین، پیش از ازدواج و فرزندآوری ورود کرد لذا قصد داریم این اتفاق مبارک را که دستاوردهای بسیار خوبی برای خانواده ها به دنبال داشت در سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم نیز با قوت و قدرت بیشتری ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم مراجعان استقبال خوبی از بخش مشاوره های قرآن بنیان داشتند، افزود: بیشتر استقبال کنندگان رضایت صددرصدی از ارایه خدمات این غرفه داشتند. شاید رضایت بخشی صددرصدی در قالب نگارش و گفتار راحت باشد اما یک امر واقعی بود. در تمام این مشاوره ها که توسط همکاران ما صورت گرفت، حتی یک مورد خطا وجود نداشت. ما همه این توفیقات را مدیون برکت قرآن کریم و ماه مبارک رمضان می دانیم.

رییس موسسه خاتم بیان کرد: دکتر شکوه نوابی نژاد از بنیانگذاران رشته مشاوره در ایران هستند. ایشان در بازدید از بخش مشاوره های قرآن بنیان با صراحت گفت من در طول ۵۰ سال انجام خدمات مشاوره ای چنین فضای نظام مند، آکادمیک و سیستماتیک ندیده بودم که تا این اندازه منظم، خدمات مشاوره ای ارایه دهد. همچنین مسئولان نظام نیز بر ارایه خدمات مناسب و خوب مشاوره های قرآن بنیان صحه گذاشتند و خواستار ادامه این فعالیت در نمایشگاه بین المللی قرآن در سال های دیگر شدند.
چاوشیان با اشاره به بخش مشاوران قرآن بنیان ارم تصریح کرد: ارم هم واژه قرآنی و هم مخففی از انجمن، مشاوران و روانشناسان است. در واقع اپلیکیشنی برای انجمن مشاوران و روان شناسان محسوب می شود که با نام «قرآن بنیان ارم» نامگذاری شد و با حمایت های صورت گرفته ما را مجاب کرد تا با وجود اینکه یک موسسه مستقل به نام مؤسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی خاتم داشتیم اما این انجمن هم به ثبت رسمی رسید. یکی از اقدامات مهمی که قصد تداوم انجام آن را داریم، این است که بخش «پلتفرم مجازی» که بزرگترین و جامع ترین پلتفرم مجازی مشاوره در ایران است را با رویکرد قرآنی راه اندازی کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: پلتفرم مجازی یک شبکه گسترده ای است که با حضور ۳۰۰ نفر از مشاوران در ماه مبارک رمضان افتتاح خواهد شد. زیرساخت های لازم برای افتتاح اولین و جامع ترین شبکه مجازی مشاوران قرآن بنیان ارم فراهم شده و با عنوان erammoshaver.irدر ماه مبارک رمضان فعالیت خود را آغاز می کند.

دکتر چاوشیان اظهار کرد: بیش از ۷۰۰ مشاور و روانشناس در کل کشور احیا شدند اما به دلیل معذوریتی که از لحاظ بعد مسافت و تعداد نفرات داریم، پیش بینی ما این است که ۵۰ یا ۶۰ نفر در غرفه حضور داشته باشند و مابقی به صورت مجازی با ۳۰۰ نفر کار خود را آغاز کنند.

وی با بیان اینکه مشاوره حقوقی یکی از بخش های پر بازدید بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بود، تصریح کرد: امسال با یک تنوع بیشتر در این حوزه کار خود را آغاز خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *